
Нови демографски, икономически и климатични натиск върху наличието на безопасни и устойчиви доставки на храна, вода и енергия изискват нови стратегии за управление на нашите ценни природни ресурси. С цел да се изправи пред това глобално предизвикателство, търсенето на експерти, които да анализират комплекс човек-система за околната среда и разработване на подходящи решения се разраства. Тропическите и субтропическите региони представляват специален случай, тъй като те често имат допълнителни предизвикателства и проявяват силно нестабилна среда.
Институтът за технологии и управление на ресурси в тропиците и субтропиците (ITT) в TH Köln (Университет за приложни науки) има за цел да даде възможност на хора от различни технически и културни среди за по-добро решаване на сложните въпроси, свързани с проблемите на околната среда с интердисциплинарен и междукултурен подход в и следдипломно ниво. Изучаването на ITT не само не означава постигане на магистърска степен, но излиза извън професионалните и лични пансионери нечии. Чрез многобройните обучения и съвременни методи на преподаване и учене, ние реализираме концепцията за учене през целия живот и постави ученика в центъра на нашите образователни усилия.
Ние вярваме, че нашите възпитаници са важна част от световната мрежа на учени и специалисти. Ние си сътрудничим с ключови регионални, национални и международни организации в областта на управление на ресурси, развитие на сътрудничеството и по-високо образование в допълнение към предоставянето на преподаване, изследване и развитие на капацитет в световен мащаб.
Мрежата ITT

Future чрез сътрудничество
ITT изградена широка и активна партньорска мрежа, състояща се от университети, научни институти, на обществеността и частния сектор, тъй като неговото формиране през 1978. Мрежата включва около 30 партньорски университети и множество институции за развитие и сътрудничество по целия свят, като по този начин предоставя идеална възможност за обмен на знания и работа по общи изследователски проекти. В допълнение, много малки и средни предприятия (МСП), които участват в проекти ITT ни дават силно предимство по отношение на приложните изследвания. Нарастващата Alumni мрежата в момента се състои от над 700 (от 1984 г.) професионалисти, които завършиха кариерата си в ITT и сега са успешни професионалисти, работещи по въпросите за управление на природните ресурси.
Международната мрежа ITT преживя голямо развитие с основаването на CNRD (Центрове за природните ресурси и развитие). CNRD се подкрепя от DAAD и Министерството за икономическо сътрудничество и развитие (BMZ). CNRD е център на знания и мрежа по отношение на въпросите за оценка и управление на природните ресурси база като предпоставка за устойчиво развитие. Централната точка на мрежата е в Кьолн, където се координират дейностите с всички партньори по целия свят. CNRD се свързва университети по целия свят за насърчаване на академичния обмен и сътрудничество в областта на управлението на природните ресурси, по-специално свързани с водата, почвата, екосистемите и възобновяемите енергийни източници. Тя насърчава интердисциплинарни подходи към управлението на природните ресурси, свързани с Post 2015 програма и предвидените за устойчивост на Целите (SDG).
Членството на мрежа CNRD е отворен за всяко висше училище, което предлага да допринесе значително за постигане на целите на CNRD. За повече информация, моля посетете: http://www.cnrd.info

Членства
В ITT е част от следните съюзи:
- Вода Science Alliance ЕГ
- Немски партньорство по водите (GWP)
- Aqualon, Wupperveband
- Deutsche Vereinigung für Wasserwirtschaft, Abwasser унд Abfall ЕГ (DWA)
- Umweltcluster Байерн
- Асоциация на програми за следдипломна със специално значение за развиващите се страни (AGEP)
- RESURBE
- Висше образование за устойчиво развитие (HESD)